Pulse VS. Wilcom

Pulse versus, kontra Wilcom? Ki nyeri ezt a versenyt a hímzők között?

A Wilcom -ausztrál cég, 1979-ben alapították- volt az első komoly hímzőprogram készítő, etalon a piacon. Ezt nem tudja tőle elvenni senki. Több, mint 100 országban van ott a terméke 12 nyelven! Sőt, a szoftverkészítő cégnek magyar vonatkozása is van, a csapatban magyar fejlesztő is dolgozik!

A kreatív csapat sokat tett azért, hogy "automatikusan" öltések generálódjanak  a hímzés világában. Megváltoztatva a felhasználók "páncsingolását" és élménnyé tették, alkotássá változtatták az eddigi gyötrelmes munkát! Felhasználóbaráttá vált az öltésterv készítést. Nagyon sok cég mind a mai napig a Wilcomnak fizet licenszdíjat, mert használja annak szoftverét, a "motorját" és saját képére formálja a szoftver külsejét. Évekig együtt dolgozotak a japán Tajima hímzőgépgyártóval, aki szintén csúcs a hímzőgépgyártás területén.

Mi vezetett a szakításhoz? Ez nem publikus!

A vektorgrafikus programok feljődése, elterjedése nagyot lendített a hímzőprogramok piacán és egyre több és több cég tünt fel ezen a területen. Meghatározóvá válni azonban csak egy volt képes.

1982-ben megjelent az ipari hímzőszoftverek piacán a kanadai PULSE MICROSYSTEMS. Munkájukat állandó, folyamatos, töretlen innováció jellemzi. Céljuk az volt, hogy a programozás, a matematika és a hímzés szakértelmét egyesítsék a szoftverükben. Számos technológiai újítást vezettek be, amelyek ma már széles körben elfogadottak a hímzőprogramoknál, és ipari szabvánnyá vált. Sok népszerű funkciót alkottak, fejlesztettek ki. Íme néhány ezek közül:
-
PC-alapú digitalizáló rendszer
- auto-digitalizálás a beolvasott kép alapján
- öltésgenerálás a TrueType betűkészletből
- egy-egy területen különböző öltésmintázatok kialakítása
- rajzoló alkalmazások, amelyek lehetővé teszik több öltéstípus bármilyen vonalra történő alkalmazását

S ki lesz a nyertes? Mi hímzők, akik felhasználóként élvezzük ezen programokat! Mindkettő profi, élmény velük dolgozni, fantasztikusan szépek az öltések, sok bennük az automatizmus,... és sajnos mindkettőhöz kevés a magyar leírás, a magyar kézikönyv. Szinte minden hímző maga izzadja ki a betanulás nehéz időszakát!

Apple Versus Microsoft, Coca-Cola VS. Pepsi Cola, Adidas kontra Puma,... Pulse VS. Wilcom döntse el mindenki maga!